| emmyl a întrebat:

Bună TPU!
Există televizoare care se pot conecta la internet. întrebarea mea este:
Cum se conectează, au un browser sau navigator? Se folosește mouse pentru clic sau telecomanda? Mai sunt multe întrebări: despre download, save as...

Răspuns Câştigător
| DaniCJ a răspuns:

Am un model luat in 2011 si DA are browser. Se foloseste telecomanda digitala ( putine modele care au). uite aici : http://www.youtube.com/watch?v=KW5RW73doBY

2 răspunsuri:
| emil11 a răspuns:

Dar tu ce crezi ca televizoarele alea poti sa descarci pe el.Sunt numai pentru broswer.

| supermamici a răspuns:

Depinde de la model la model. Toate au browser, toate se folosesc de telecomanda pentru a putea face browsing. Modelele mai noi au telecomenzi inteligente cu touchpad, altele au pe spate tastaturi mici pentru a putea interactiona mai bine. La altele iti poti conecta smartphone-ul sa te folosesti de comenzile lui. Insa cel mai bine este ca indiferent de model sa ai o tastatura wireless mini universala, preturile sunt destul de mici, incep de la 90 de lei. http://televizoaresmart.ro/......tau-smart/