| Iosid a întrebat:

Imi puteti da un link de pe care pot downloada Microsoft office gratis?

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Microsoft Office este numai pentru încercare 30 de zile și se poate obține de aici:
http://www.hit.ro/software/Descarca-gratuit-Microsoft-Office-Starter-2010
Din păcate încă din școală Microsoft în colaborare cu ministerul aberațiilor și cercetării(că numa educație nu îi asta) vă spală creierele facându-vă să cedeți că numai Windows există și numai produse Microsoft în lumea asta, realitatea fiind cu totul alta și anume oppen source adică soft liber si necomercial(Linux și aplicațiile portate pe Windows). Aici banul nu există ci doar calitatea pusă la dispoziție de mii de progamatori cu experiență ce își dedică din timpul liber pentru acest proiect. Dacă nu ai 1100 lei de dat pe licența Microsoft office încearcă Libre Office.E compatibil cu Microsoft Office și e soft liber, adică gratuit și necomercial.Succes

10 răspunsuri:
| cristian_4833 a răspuns:

Salut! Microsoft office deja e in trecut. Daca vrei ceva mai bun iti sfatuiesc Open Office programa e tare te sfatui.Iti trimit linkul si cred ca iti va place si tie.http://www.openoffice.org/ sa o downloadezi e gratuit si te asigur ca merita.Bafta!

| DeyCj a răspuns (pentru cristian_4833):

Așă este.Dar cum Ministerul aberațiilor(că numa educației nu îi) le cere la școală să facă la info documente expers în Power Point sau Excel îi clară treaba că parcă au un prteneriat tacit de îndobitocire a elevilor spălându-le crirele din școală încă și făcându-i să creadcă că un computer numai Windows există în lumea asta și numai produse software Microsoft, sau comerciale încurajând prin asta furtul acestor programe că precis elevii nu au 1100 lei sau 800 lei de dat pe licențe.Greșesc?

| cristian_4833 a răspuns (pentru DeyCj):

Sunt de acord, dar vrei sa spui ca Open Office nu e bun? Open Office e rezultatul combinarii si lui Power Point, si Microsoft Office si inca vreo citeva detalii care dupa parerea mea sunt foarte avantajoase.Incearca daca nu ai incercat si vei vedea.Insa la moment stiu precis ca Windows e cwl mai bun sistem de operare si cel mai des folosit, chiar de se fabrica deja multisoare computatoarele baza carui sa fie Linux.Insa daca windows e des si avantajos cit la pret cit si in lucru Linux e foarte scump, dificil, si cam greu de gasit.Credema eu asta o stiu bine deoarece ma ocup putin cu camputatoarele.

| DeyCj a răspuns (pentru cristian_4833):

E mult mai bun.Pe linux funcționează impecabil, și pentru Windows nu recomand ultima versiune că se deschide foarte greoi dar una mai veche va lucra perfecrt

| cristian_4833 a răspuns (pentru DeyCj):

Pai noi acum nu vorbim despre ce sistem de operare e mai bun da vorbim despre faptul ca Open Office e mai bun fata de Microsoft Office.Sau vrei sa spui ca nu esti de acord?

| DeyCj a răspuns (pentru cristian_4833):

Se pare că ambele.Da este mai bun.Numai că decând a fost preluat de cei de la țhe document foundation și o devenit Liber Office nu îi chiar ok pe Windows cel puțin ultima versiune cât despre Linux mai informează-te.Eu folosesc linux de 4 ani proape.GNU Linux nu este contra cost. Windows DA.Că îl furați este e altă treabă(da numa normală nu îi). Linux e oppen source adică de regulă gratuit necomercial și liber.Așa trebuie să fie internetul un mediu liber nu controlast de ban și de un mamut ca Microsoft și mai nou Faceboock

| cristian_4833 a răspuns (pentru DeyCj):

Eu principalu am vrut sa ajung la subiectu intrebarii si sa dovedesc ca Open Office e mai bun decit Microsoft Office in rest la aceasta intrebare nu conteaza despre Windows si Linux vorbim la alta intrebare;-)

| Iulian_Constantin_1978 a răspuns (pentru DeyCj):

Multumesc

| Daniela_Corina_1981 a răspuns:

Multumesc