| anonim_4396 a întrebat:

In momentul de fata am calculatorul cu urmatoarele componente: http://imgur.com/a/AREsw
Datorita faptului ca placa video este slaba as vrea sa o schimb cu GIGABYTE GeForce GTX 1060 G1 GAMING 6GB DDR5 192-bit, sa ii schimb memoria RAM cu 16GB DDR4 si sursa cu una de 650W.
Intrebarea mea este daca mai trebuie sa schimb ceva in afara de acestea adica daca sunt compatibile intre ele.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Nu poti pune memorii DDR4 pe placa ta de baza, sursa aia e destul de ok, nu e nevoie sa o schimbi daca iti iei 1060. In rest sunt compatibile.

5 răspunsuri:
| killerul898 a răspuns (pentru Intruder19):

Imi poti recomanda te rog o placa de baza?

| Intruder19 a răspuns (pentru killerul898):

Ce buget ai si ce placa de baza vrei? Daca vrei neaparat DDR4 nu gasesti placa compatibila cu procesorul tau si ram DDR4.

| killerul898 a răspuns (pentru Intruder19):

2000 de lei. Ar fi mai bine sa raman la cei 8 gb ram DDR3 si sa mai iau 8? Am zis sa iau DDR4 ca daca tot iau placa video buna sa nu ma limiteze memoria ram

| Intruder19 a răspuns (pentru killerul898):

Nu te limiteaza memoria RAM, 1600 MHZ sunt mai mult decat ok in gaming momentan.

| killerul898 a răspuns (pentru Intruder19):

Iti multumesc mult pentru ajutor!