| alexstar_1336 a întrebat:

in primul rand as vrea sa-l injur pe nemernic..ma uitam si eu fain frumos la un film, dupa imi apare un mesaj de la steam pe ecran ca cineva imi acceseaza contul..prima oara nu am stiut ce se intampla,bag parola nu merge,intru pe email toate mesajele de la steam erau sterse,intru pe steam sa-mi schimb parola nu reusesc,dupa schimba si parola de la email,am stat m-am gandit ce sa fac si am reusit sa sparg email-ul iar,am reusit sa-mi recuperez contul de steam, dar din pacate fara ala bun, pe email aveam 4 conturi de steam din care 1 era cel bun,fix ala lipsea,l-am gasit pe stim cu un nume de cocalar + o poza de toata jena,am dat pe o sageata si imi apare fostul meu nume, na problema e ca am intrat pe unu din cont si am intrat pe steam pe cs:go sa vad cat costa, dupa vad acolo ca am 167 de "premi" sau cum sa le zic ca imi sta pe limba rolling on the floor si aveam 167, exact ca pe cel principal, am vreo 4-5 dovezi ca era contul meu, dau cum pot da de cei de la steam? am incercat sa-l recuperez dar imi trebuia bonul de la paysafe, si nu-l mai am..cum pot sa dovedesc ca e contul meu,pe email se vede clar ca a vrut sa schimbe nr de tel si parola,ajuta cu ceva? cum sa dau de ei sa le explic, nu ma deranjeaza daca trebuie sa vorbesc in engleza, doar ajutati-ma va rog frumos

1 răspuns:
| DeyCj a răspuns:

Nasol, dar totuși se pare că încet încet plătiți toți prețul furtului de soft și activării ilegale de windows sau furtului acestuia din sursele alea ilegale ce le folosiți toți(din inconștiență și spirit de turmă).
Remediu.
Slabe șanse, dar totuși nu imposibile ar fi să trimiți un mail deschis la serviciul de asistență de la Yahoo. Dacă știi toate datele de la cont, inclusiv întrebările de securitate atunci ai ceva șanse să dovedești că ești victima(cu voia ta datorită malware-ului) unui furt de date.Succes