| oNNeRuNN a întrebat:

Joc de mai mult timp cs 1.6 pe steam si joc pe modul software si as vrea sa joc pe OpenGL deoarece am inteles ca creste fpsu... dar nu-mi merge pe modul OpenGL si am intrebat de cineva si a zis sa fac update la placa video si nu gasesc nicaieri driveru si update-ul. Daca ati putea sa-mi dati niste linkuri cv...
Placa mea este ATI Rage Fury Pro/Xpert2000
DAu vot+funda!

Răspuns Câştigător
| NeimaginabilA a răspuns:

O sa-ti zic o chestie, daca ai deja 60 de fps nu trebuie sa ai mai mult, deoarece ercanul tau probabil nu e atat de bun.
Daca vrei sa-ti creasca fpsul da pe software, openGL intr-adevar va merge mai bine decat directx dar daca vrei neaparat fps mai mare software e cea mai buna alegere a ta.
Daca totusi esti incapatanat si tot vrei sa o tii cu a ta poftim:
http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/legacy-xp.aspx

3 răspunsuri:
| oNNeRuNN explică (pentru NeimaginabilA):

Cand dau sa il instalez imi zice:Setup was unable to complete instalation.Try to setup your display adapter with a VGA driver before runing setup"" si nu merge sa-l instalez ce sa fac?

| NeimaginabilA a răspuns (pentru oNNeRuNN):

Placa ta video e prea vech, nVIDIA nu o mai suporta, cele mai noi drivere probabil i-ti vor face mai mult rau decat bine, dar poti face oricand un overclock xD

| pijaama a răspuns:

Incearca sa faci un up-date la placa video...