| Asany a întrebat:

La televizorul meu pe unele canale imi apare "fara modul cl", imi puteti cum pot scapa de acest mod, daca se poate fara sa apelez la firma de cablu.

Răspuns Câştigător
andreia67
| andreia67 a răspuns:

Mesajul asta "fara modul CI" inseamna ca respectivele canale sunt criptate (codate) de catre furnizorul de cablu iar pentru decriptarea lor este necesara introducerea in slotul corespunzator din tv a unui modul CI+ furnizat de operatorul de cablu. Alta solutie nu exista.