| catalin09023 a întrebat:

Mi-am instalat Code::Blocks pentru scoala, am facut programul si pe cand sa dau sa il verifice nu functioneaza. Am tot incercat sa dau BUILD nu functioneaza, nu apare nimic, ca si cum nu as fi apasat. Ce poate sa aiba? Ma ajutati va rog? happy

2 răspunsuri:
| Algo098 a răspuns:

Cred ca trebuie instalata varianta completa de code blocks ca mai sunt variante mai mici care nu merg decat poate daca suntem foarte priceputi. Deci, de pe pagina http://www.codeblocks.org/downloads/26 se descarca varianta codeblocks-17. 12mingw-setup.exe care are in jur de 80MB si care e mai complet (varianta cealalta are in jur de 35MB si mie nu mi-a mers bine). Se instaleaza si ar trebui sa mearga.