| anonim_4396 a întrebat:

Cine imi analizeaza toate substantivele din fragmentul:
"Scrisoarea III, una dintre capodoperele lui Eminescu, evoca, prin puterea imaginatiei si a versului, un episod din istoria Tarii Romanesti. Pornind de la un eveniment real (batalia de la Rovine), autorul imagineaza o intalnire intre Mircea cel Batran si Baiazid, transformandu-i pe cei doi conducatori in personaje literare puternice, impresionate?

2 răspunsuri:
| BLKZ a răspuns:

Dar tu nu poti?

| 90245438 a răspuns:

Este foarte simplu de analizat.Dar pe TPU nu se fac teme. Temele trebuie sa le faci tu.Bafta happy