| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca am ales corect categoria. Azi am vrut sa vad pe yt un cantec de pe canalul oficial al unei cantarete si cand colo imi apare: din pacate acest videoclip nu este disponibil in tara ta deoarece poate sa contina muzica pentru care nu am putut conveni asupra conditiilor de utilizare GEMA. Ce naiba e asta si ce pot sa fac?
La mine pe yt locatia continutului a fost Germania apoi Romania. Nu stiu cum as putea sa schimb TARA nu locatia continutului ca sa pot vedea videoclipurile oficiale.
Dau fund

Răspuns Câştigător
| pufulescu a răspuns:

Nu ai ce sa faci chiar daca schimbi setarea de tara. Site-ul Youtube iti vede IP-ul si astfel decide ce poti viziona sau nu. La fel mi se intampla si mie, sunt multe videoclipuri pe care mi le arata drept blocate in Germania datorita problemelor cu drepturile de autor.