| Ronaldo_Ronaldo_1997 a întrebat:

Vreau sa achizitionez si eu acest pc, e folosit dar merge perfect asa zice, dar carcasa e cam slabuta pentru o asa placa video de gaming de 8gb uitati link:https://www.it-sh.ro/......rx480-8gb/ si spuneti-mi daca sa schimb carcasa sau sa o las pe ea nu mai dau upgrade la ram sau ceva dar sa nu fie componentele inghesuite si spuneti-mi daca placa video se simte ok cu sursa asta de 500w, dau funda!

1 răspuns:
| Bizon95 a răspuns:

Carcasa NU ARE NICI O LEGATURA ****OARECARE**** CU PERFORMANTELE CALCULATORULUI!

poate indirect cum ar fi racirea, dar asta se rezolva binemercic cu solutii de gen racire cu apa sau stat cu carcasa deschisa