| Kata_Cata_1996 a întrebat:

Salut vreau sa imi achizitionez un pc pe bucati si mi-am facut deja lista Sursa Folston 500W 1x80mm

DVD Writer Samsung SH-222BB Black Bulk

Procesor Intel Core i5-3350P IvyBridge 3.1 GHz Socket 1155 box

HDD WD Caviar Green 500GB SATA3 64MB

Placa de Baza MSI H61M-P20 Socket 1155 Rev G3

Carcasa Segotep SG-631B Black-Blue fara sursa

Kit memorie Corsair 2x4GB DDR3 1333MHz Value

Placa Video Sapphire Radeon HD6670 1GB DDR5 128bit D-Sub

este bun pentru gaming 2013-2014 (sa mentionez la bugetul care dispun este cel mai bun de pe piata cu exceptia carcasei si sursei )

3 răspunsuri:
| Me2 a răspuns:

Stai stai stai,nu e echilibrat deloc,placa video slaba, procesor puternic, nici anul asta nu te tine, apoi 2014, raspunde la intrebariile astea
Ce buget ai?
La ce rezolutie te joci?
Ai monitor?, tastatura mouse?

| AstonMartin a răspuns:

Sursa schimbata neaparat, hardul este lent "green" la 5400 rpm, ia unul de 7200 rpm, daca il folosesti sa instalezi windowsul si aplicatiile pe el.
Placa video nu e chiar asa slaba, dar mai bine ia un hd7750 macar, sau un hd7770, gtx 650.
Ce buget ai, totul pleaca de la bani.

| AstonMartin a răspuns:

De la laptop ai dat-o pe sistem desktop, ce vrei pana la urma?
Pentru jocuri clar mergi pe desktop.

Cand vrei sa faci achizitia, preturile se schimba, stocurile la fel, acum in octombrie apar procesoare noi de la AMD, Trinity.