| catalin09023 a întrebat:

vreau sa fac un site web. Ideea e ca vreau sa fie gratis laughing Cine nu ar vrea? laughing Si sa fie usor de gasit pe google nu cu nu stiu ce nume. Mersi :*

6 răspunsuri:
| dnzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

Nu exista gratis si bun happy
Daca vrei sa il faci gratis si esti incepator iti recomand WordPress(nu rezulta ceva foarte bun dar e mediu) si ca sa il postezi pe internet trebuie host(unul bun cam 10-15euro pe luna). Apoi ca sa ai trafic si sa faci bani (din reclame) trebuie multe persoane, adica mult timp sa il promovezi. Si ca sa se intample asta trebuie continut interesant (nu "Ce am facut eu in vacanta de vara", ceva real). Daca vrei sa te apuci, succes dar fara o mica (mare) investitie in timp si bani nu ai sanse.

| Cronos126 a răspuns:

Nu ii asculta pe altii gratis si bun intotdeauna v a exista, ideea e ca trebuie sa muncesti pentru. el atata tot. Uite cum faci, deci te duci pe blogger si iti faci un cont apoi vezi si tu cum faci sa iti alegi o tema a site ului care se gasesc pe net. Uite un model, dar sa nu te iei dupa el ca m-as simti prost ca eu am fost singurul care a muncit pentru. site ul asta: www.blogul-delux.blogspot.com.
Ideea e ca nu e asa usor, daca vrei sa ti fie usor invata limbajul html ca asa am facut si eu. Succes!

| Cronos126 a răspuns (pentru Cronos126):

Sorry asta e adresa: bloguldelux.blogspot.com

| anonimg a răspuns:

În primul rând trebuie să ai timp pentru el -dupa ce l-ai făcut, 3-4 ore/zi.
Apoi trebuie să pui în el lucruri de care oamenii au nevoie; altfel va face păienjeni. :)
Găsești și host gratis, dar vei fi nevoit să-l umpli cu reclame.
Prima dată te gândești ce să pui în el, și numai după aceea vei căuta nume.
Există site-uri care te pot ajuta să îți creezi unul (ex: www.vix.com )
Și eu am vrut să fac unul, dar nu am avut ce să pun in el, și nici timp să stau de el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domeniu cu Freenom.
Gazduire cu Wix, Weebly, daca stii HTML ti-l faci de la zero si-l pui pe 000webhost.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Exista destule solutii gratis
de la bloguri la diverse platforme precum wix sau chiar hostinguri free.

cat despre gasire usoara pe gooole tine de cat de bine stii SEO