| Sterian_Andrei_1990 a întrebat:

vreau sa-mi iau un telefon nou. Vreau sa va intreb care este mai bun. S10E sau S10? Care este diferenta dintre ele in afara de numarul de camere?

Răspuns Câştigător
| BurteaSebastian a răspuns:

Samsung GALAXY S10e are un ecran drept cu rezoluție FHD+, camera sa principală nu are senzor pentru zoom 2x de tip optic, dar dispune de senzorul principal de pe celelalte modele + al doilea senzor de 16 Megapixeli ultrawide pentru fotografiile de tip peisaj. Varianta de bază dispune de 6 GB RAM, pe când la S10 și S10+ avem 8 GB RAM din start.
Ecranul lui S10e are 5.8 inch, al lui S10 este de 6.1 inch, iar la S10+ atinge 6.4 inch. Apropo, între GALAXY S10 și S10+ sunt cu adevărat puține diferențe.

1 răspuns:
| Cutezătorul4k a răspuns:

Pai s10e clar ca dimensiune e mai mic si capacitatea bateriei mai mica, plus ca pe s10e senzorul de amprenta nu este integrat in display ci pe lateral. Doar s10 si s10+ au senzorul de amprenta integrat in display. Si cam atat, mari diferențe nu prea sunt…