| Callmebaby a întrebat:

Trebuie sa fac un proiect pentru scoala in Power Point dar nu reusesc sa descarc pachetul Microsoft Office. Poate cineva sa ma ajute?

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

PP e un soft licențiat. Tre să plătești. Dacă n-ai bani de dat, folosește ceva similar, gratuit. Există, caută puțin

| WhiteLife a răspuns:

Poti folosi Microsoft Office online, sau poti descarca Libre Office, la fel de bun, usor de folosit si gratuit.

| laSoledad a răspuns:

Exista versiunea PowerPoint online oferita de Microsoft Office. Exista si aplicatia PowerPoint pentru Chrome si pentru telefon. La fel cum exista PowerPoint, exista si Word, Excel, Access online, nu-ti face griji.
Cauta pe internet versiunea online.

Trebuie doar sa-ti faci cont la Microsoft si poti crea acolo prezentarea.

https://office.live.com/start/PowerPoint.aspx?s=1&auth=1&nf=1

Dar exista un program mai bun si mai renumit printre tineri pentru prezentari. Se numeste Prezi. E de o mie de ori mai interactiv decat Powerpoint si-l poti folosi direct online, daca-ti faci cont, e si varianta gratis. E usor de folosit, dar in caz ca nu stii ceva, poti cauta tutoriale despre Prezi pe Youtube. https://prezi.com/signup/basic/

| Țoglă a răspuns:

Https://www.openoffice.org/ro/ sau varianta piratată al PP.