| cc97 a întrebat:

Buna tuturor. Am un laptop Samsung NP300-E5Z-A09IN si de curand am fost nevoit sa restaurez windows-ul pentru ca nu mai pornea laptopul( am windows 7) acum nu mai pot sa joc niciun joc deoarece imi apare "nu aveti suficienta memorie video pentru a rula acest joc" nu-mi merg nici macar jocuri mai mici cum ar fi Gta vice city. inainte de restaurare n am avut niciodata problema asta. Cum as putea sa o rezolv?

1 răspuns:
| flixbuster a răspuns:

Restaurarea aceea e ceva ce era pre-instalat pe laptop (cu drivere de la Samsung incluse)?
Ideea e sa fie instalate corect drivere-ele (in special cel de placa video). Aici apar foarte multe drivere pentru Windows 7:

http://www.samsung.com/in/support/model/NP300E5Z-A09IN

Ca idee, mai ales daca ai licenta de Windows 7 pre-instalata, ai incercat un upgrade la Windows 10? Cel putin pe partea de drivere, tinand cont ca este un model mai vechi, nu ar trebui sa mai ai nici o problema - si le-ar aduce singur de pe Windows Update.