| SyBy92 a întrebat:

cum as putea sa rezolv aceasta problema. Am instalat Gta vice city si cand intru imi spune ca nu am memorie grafica suficienta(am laptop mai vechi). Cum as putea sa rezolv problema. Funda! Help my!

Răspuns Câştigător
| KLiNK a răspuns:

Scuze de intarziere... Daca ai Windows 7 pe el iti recomand sa il schimbi. Pune XP. Windows 7 este destul de "lacom" si laptopul tau nu rezista la ceea ce cere Windows 7. Plus ca Windows 7 are acea tema Aero care consuma din placa video si de aceea iti arata ca nu ai memorie grafica suficienta. Baga-ti XP. De imbunatatit poti decat sa-l desfaci si sa-l stergi de praf. Pentru ca deja e vara si laptopurile stii bine ca se incing destul de rau. Daca vrei sa-i imbunatatesti performantele nu poti straight face. Este ca si cum ai imbunatati o masina Dacia 1310 si vrei sa o faci sa se intreaca cu un Skyline. Daca vrei laptop mai performant strange bani si cumpara unul. Sau ia un PC la mana a doua daca nu-ti permiti unul nou. Sunt in jur de 300-600 de lei big grin. Bafta!

-TiLANDER-

3 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Laptop modern sau o unitate mai buna

| KLiNK a răspuns:

Salut. Poti spune modelul laptopului sau specificatiile?

| SyBy92 explică (pentru KLiNK):

Laptop IBM ThinkPad A31. Faza ca inainte sa pun windows 7 jucam nfs undegraund 2 si nu aveam probleme din astea pana s-a virusat si l-am schimbat. Varumiu' o pus un program si mi-a mers deoarece nu am avut cd original pentru drivere. Imi poti recomanda ca sa pot imbunatatii laptopul?

| KLiNK a răspuns (pentru SyBy92):

Scuze de intarziere... Daca ai Windows 7 pe el iti recomand sa il schimbi. Pune XP. Windows 7 este destul de "lacom" si laptopul tau nu rezista la ceea ce cere Windows 7. Plus ca Windows 7 are acea tema Aero care consuma din placa video si de aceea iti arata ca nu ai memorie grafica suficienta. Baga-ti XP. De imbunatatit poti decat sa-l desfaci si sa-l stergi de praf. Pentru ca deja e vara si laptopurile stii bine ca se incing destul de rau. Daca vrei sa-i imbunatatesti performantele nu poti straight face. Este ca si cum ai imbunatati o masina Dacia 1310 si vrei sa o faci sa se intreaca cu un Skyline. Daca vrei laptop mai performant strange bani si cumpara unul. Sau ia un PC la mana a doua daca nu-ti permiti unul nou. Sunt in jur de 300-600 de lei big grin. Bafta!

-TiLANDER-