| Ciprianccdlcjmrx a întrebat:

Un card microsd, poate sa-ti încetinească telefonul?

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Teoretic da, pentru ca cardurile microSD sunt foarte incete in citirea si copierea datelor pe ele dar avantajul e ca iti da mai mult spatiu de stocare pe telefon/tableta.

| Robert_George_2001 a răspuns:

Depinde de card.Dar cel mai bine e sa iti iei card de 16GB.Din ala am eu si imi merge super repede si imi da si mai mult spatiu pe telefon.Deci da eu zic sa iti iei. FUNDA?

| Ionute2018 a răspuns:

Pai uneori da depinde de viteza cardului De preferat trebuie sa aiba o memorie mai mare si o firma destul de buna sa fie cardul.Nu lua carduri de pe la oameni care au mai trecut prin mana lor.

| FaraNumePls a răspuns:

Da

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai daca iti instalezi aplicatii pe card acestea merg incet.

| DeyCj a răspuns:

Depinde.Eu folosesc carduri mSD ce au clasă mare de transfer de date(de peste 10), și nu instalez aplicații pe card(oricum cu versiunea 6 de Android aplicațiile nu mai pot muta pe card), și telefonul merge foarte bine cu card în el cu tot.