| PandaChan33 a întrebat:

Vreau sa fac un amv (anime music video) si mi-am descarcat un program pentru asta, dar nu stiu cum sa incep. Ceea ce ma intereseaza mai mult e cum fac rost de videoclipurile cu care creez amv-ul? De unde le descarc? Trebuie sa tai secventele din episoade, sau cum trebuie sa fac?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu cauti *how to make a lit amv* ( ca nu-i ca si cum stie cineva de aici )? na, https://www.youtube.com/results?search_query=how+to+amv+%3A%29%29
Hf! https://goo.gl/images/TbZMqs

| WhiteLife a răspuns:

N-am idee să-ți răspund "oficial", dar ca părere (nu sunt în domeniu, oricum), eu as folosi un program care înregistrează ecranul, as înregistra secventa, as folosi un program care taie, unul care le lipește și tot asa. big grin

| TheRealFantasy a răspuns:

Programul ala are un nume?
Poti face videoclipuri custom din secvente si nu numai cu multe programe, de la Windows Movie Maker la Adobe Premiere la site-uri online si programe open source/free trial (nu imi vin exemple in minte acum).

Cumva te-ai prins tu, poti sa tai secventele din episoade, asta ar fi munca mai multa dar ar iesi ceva mai de calitate. Insa nu asta fac toti ci iau clip-uri cu AMV-uri si le pun alta muzica pe fundal, eventual le editeaza putin, cam ca la nightcore-uri. laughing

Episoadele de la anime-uri stii de unde sa le iei macar? Adica presupun ca ai auzit macar de nyaa, daca nu si de alte site-uri exclusiv pentru torente anime.

| Violleta2022 a răspuns:

Atentie, nu ai voie sa folosesti videoclipurile sau muzica altor producatori, daca nu le-ai cumparat dreptul de folosire.
Nu te juca cu copyrighting-ul!