| AlexMoss a întrebat:

Buna vreau sa-mi schimb placa video cu una mai performanta si ma gandeam la: http://www.emag.ro/......EX50KBBBM/
Am sistemul urmator:
Procesor:AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5200+
Placa Video:GeForce 8400GS
RAM:2 GB

Si vreau sa stiu daca e compatibila cu sistemul meu si daca e o inbunatatire pentru sistemul meu PC

Răspuns Câştigător
| TrickThis a răspuns:

Este compatibila placa video, slabuta ea dar duce fifa 13, pes 13, assasin creed 3.
Consumul in full load al gt 220 este de 58 watti, pe cand ce ai acum 8400 gs are cam 30w, gandeste-te daca te va duce si sursa, oricum mai jos de 50 w nu mai sunt placi video.
Iti va aduce o imbunatatire a pcului pe partea de grafica, procesorul inca duce, mai pune si 2 gb ram ddr2 si te-ai scos.

3 răspunsuri:
| aka7up a răspuns:

Da,eu zic ca e buna, este compatibila cu sistemul tau, dar nu trebuie sa te gandesti numai la R.A.M, si procesor, trebuie sa te mai gandesti si la sursa si placa de baza.

| IulianP a răspuns:

Fa un efort pana la un Gt 630: http://bit.ly/GByKKy
Este generatie mai noua si este mai performanta decat acel GT 220. Are si un consum mai mic.

| sltlp a răspuns:

M, eu zic sa mai strangi pana la un gt 440. e aceeasi chestie cu gt 630, dar e alt nume. Oricum, gt 220 e de cam 3 ori cat 8400 gs, iar gt 440 de cam 4-4 ori si ceva cat 8400 gs.