| iullyan22 a întrebat:

Am cumparat un receptor Synaps T20 FTA pentru un televizor mai vechi cu tub cinescopic ca sa receptioneze semnalul digital terestru. Problema este ca atunci cand conectez receptorul la televizor nu imi apare meniul de instalare. Pentru conectica am folosit un cablu 3 rca 3 rca. Imi puteti spune daca pot sa rezolv aceasta problema si cum? Ma gandesc ca poate ar fi trebuit un cablu SCART.

1 răspuns:
| emilitalia a răspuns:

Sigur fa functiona cu SCART. Eu asa am facut. La televizor aveam acele 3 mufe cu rosu, galben si alta culoare.