| Flaviu_Dani_1990 a întrebat:

am o nelamurire vreau sa conectez reciverul tv de la romtelecom la un monitor lcd cu ajutorul unui cablu care la=m cumparat, un cablu vga cu scart, l-am pus dar nu imi afiseaza nimic pe monitor doar se aude sunetul putin si dupa aia imi spune sa conectez cablul la monitor in engleza ce ar putea fi cablul este nou, care e cauza

2 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

Monitorul nnu este televizor, nu are selector de canale, nu poate cauta canalele tv.

| Flaviu_Dani_1990 explică (pentru express11):

Nu trebuie sa caut canalele, ele se cauta din telecomnda reciverului tv