| Popylu a întrebat:

am deschis recent o firma, si doresc un program care sa calculeze materialele necesare pentru numar X de galeti. De exemplu.

Vreau sa fac 40 de galeti, acel program sa calculeze singur cate materiale am nevoie.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

In Excel e cel mai simplu. E un soft de calcul din pachetul Office (Microsoft, LibreOffice, ApacheOffice) care faciliteaza obtinerea unor rezultate ca urmare a unor calcule simple sau complexe. Un tutorial pentru incepatori te-ar ajuta extrem de mult sa-i intelegi functionalitatea si sa te obisnuiesti cu formulele de calcul elementare de care ai avea nevoie.

2 răspunsuri:
| DjNick112 a răspuns:

Daca te chinui putin poti sa faci si in excel

| DjNick112 a răspuns:

Da, am facut in excel, e foarte usor