| Lexiiii a întrebat:

Am o problema cu calculatorul. Nu mai merge monitorul, nu se mai aprinde. Unitatea merge. Cablul ce se conecteaza la monitor si la unitate scoate un sunet incontinu. Am incercat cu alt monitor si nici ala nu merge. De la ce ar putea sa fie problema?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi placa de baza dar poate fi numai placa video arsa. Poate fi o memorie sau altceva. Mergi la specialist. Acolo au piese de schimb si aparatura de control.

| Shizuo a răspuns:

Fratele meu are aceeasi problema. Faza e ca la el problema e ca s-a ars placa de baza, dar iti sugerez totusi sa mergi la un specialist decat sa cauti raspuns pe net.