| miki46 a întrebat:

am si eu o problema. vreau sa cumpar o placa video dar in specificatiile ei spune ceva de genul :

Chipset

Producator chipset AMD

Seria HD 5000

Frecventa procesor (MHz) 650

eu am un procesor Intel si nu prea sunt profesionist dar acolo scrie AMD si sunt cam confuz...va rog sa-mi explice si mie cineva daca acea placa poate functiona in PC-ul meu si cum ca eu nu stiu.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si Intel si AMD produc procesoare si placi video. Nu-i problema. Poti s-o iei.

| FlorinCiokan a răspuns:

Poate functiona la PC-ul tau. Dar daca vrei si gaming cumpara-ti o placa NVIDIA