| Just4Joker075 a întrebat:

as vrea sa instalez win7 pentru a doua oara pe pc, sa bag 7 peste 7. ar avea ceva daca as pastra partitiile deja existete si doar sa le formatez apoi sa il instalez? 2. Daca am avut instalat win 7 pe 32 biti si vreau sa il instalez acum pe 64 de biti si as pastra partiile de la prima instalare dar formatate, ar merge sau trebuie neaparat sa sterg partitiile si sa le creez iar?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Trebuie sa formatezi NUMAi partitia pe care vei instala windows, altfel se vor sterge toate fisierele ce le ai in pc!

DA - merge sa instalezi orice windows, dar daca ai pc-ul vechi sau nu ai mai mult de 4 gb rami atunci mai bine ramai pe 32 bit pentru o mai buna functionare! Bafta!