| Daiana6737857967unzhsjdbenskdbdn a întrebat:

Buna ziua dragele mele ma înfrunt si eu cu o mica problema sper sa ma puterii ajuta, am o masina de cusut portabila mini care spre fericirea mea la început s-a descurcat chiar foarte bine, in schimb aseara in voiam sa mai Cos ceva a merg pe o porțiune de material de c-am 3 cm iar apoi BUM! Nu mai trage ața de sus de la bobina, deci merge dar coase pe loc nu duce materialul in fata si nici ni trage ața de la bobina de sus, STI careva daca an greșit eu cu ceva sau trebuie sa o duc la reparat? Pls ajutor!

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa o duci la reparat doar la servis o sa o repare ei.

| Caro34 a răspuns:

E posibil sa se fi adunat scame de pe materiale pe dintii aceia care trageau materialul si s-a blocat ori e neunsa. Daca nu te pricepi, mergi mai bine cu ea la Service; ei ti-o vor rezolva rapid! Numai bine!