| Radu_Andrei_1990_qNnT a întrebat:

Ca sa se miste mai bine calculatorul, cum ar fi la jocuri ce sa adaug in el o placuta de 4 GB RAM sau un procesor? cum ar fi AMD, NVIDIA sau Intel

2 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ambele,amd,Intel sunt procesoare care se adauga pe anumte placi de baza compatibile cu ele, nVIDIA e o placa video care a adaugta te poti juca anumite jocurii in functie de cat de buna e

eu recomand un i5 2, 4 ghz, 4 gb ram ddr3 1600, o placa nVIDIA de 2gb, un hard ssd pentru sistemul de operare

| K0sti a răspuns:

Cand o sa adugi tu NVIDIA sa ne spui si noua, sa adaugam si noi!
Ambele sunt importante si procesorul si memoria!