| anonim_4396 a întrebat:

Cam toate wifi urile de prin oras sunt monitorizate?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Toate conexiunile de internet si de telefonie sunt monitorizate: se inregistreaza si se stocheaza cel putin 6 luni lista paginilor /IP-urilor accesate (link-urile), respectiv numerele de telefon cu care ai vorbit, ai schimbat sms, mms, etc.
Inregistrarile se fac conform unor norme de securitate europene si sunt strict secrete.
Doar in caz de suspiciune de infractionalitate se pot consulta aceste liste, de persoane strict desemnate si aprobate de un judecator (ca si interceptarile).

3 răspunsuri:
| Stardust1994 a răspuns:

Suntem monitorizați peste tot. eventual cei care au o rețea privata sunt scutiți dacă au un firewall destul de puternic..ma gandesc eu

| 123456789101112131415s a răspuns:

Tu ai vrea sa ti se fura netu?
Nu!
Pai de ala

| YoSabin a răspuns:

Cam da