| tal4556 a întrebat:

Cand apas pe tasta 3 la laptop imi apare in dreapta sa proiectez pe altceva, si daca apas alte numere se scriu cu litere gen daca apas 7 apare 7ț
De ce?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in Natepad, pe o pagina noua, goala.
Schimba tastatura la configuratia engleza-americana (us).
Apasa fiecare tasta, pe rand si urmareste ce apare pe pagina.
Daca si atunci apar caractere duble, atunci ai tastatura defecta. Daca nu, atunci poate fi si de la configurarea pe tara (romana).

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Umbla la setariile tastaturii la configurari si alegi engleza (USA) si gata nu mai ai probleme. Daca nici asa nu merge schimba tastatura probabil e stricata.

| flixbuster a răspuns:

Setari layout tastatura corelat cu setari taste Fn in BIOS/UEFI corelat cu faptul ca ai sau nu Numeric Pad.

| Darvid a răspuns:

Si eu am patit asa. Cumpara o tastatura si un mouse si o sa mearga. Eu asa am facut