| Crisyy a întrebat:

Am un laptop marca Fujitsu siemens lifebook si in loc de cateva litere imi apar cifre iar daca apas "fn" in acelasi timp cu tasta "L" imi apare cifra 3 de ex. problema e ca fara sa apas "fn" in loc de litere imi apar cifrele.

Răspuns Câştigător
| kumogu a răspuns:

Bună! incearcă una dintre următoarele combinaţii: FN+NumLk, FN+F11, Shift+NumLk sau Alt+NumLk

2 răspunsuri:
| MLVenus a răspuns:

Intra la setarile tastaturii si seteaza literele ca taste principale si pe cele numerice ca secundare. Tasta "fn" are rolu de a activa a doua functie a tastelor.

| Mondeo_Marcelo_1978 a răspuns:

Am reust va multumesc cu tatatura