| DarkShina5566 a întrebat:

Cand imi suna telefonul melodia se aude din ce in ce mai tare si e neplacut.Cum as putea sa-l setez sa sune normal?

5 răspunsuri:
| Joey95 a răspuns:

Depinde ce telefon ai.
Umbla in setari la "Ringtones"

| Castorul a răspuns:

Depinde de la telefon la telefon.
Poti incerca la "profiluri" sa dai pe "general" (daca asa apare la tine) si sa ii dai "particularizare" sau "edit".
Dar cum spuneam, depinde de telefon big grin

| asdfghjklqwertyuiopzxcvbnm a răspuns:

Cauta in setari, atunci cand schimi tonul de apel trebuie sa aiba niste optiuni gen "in urcare","suna normal". selecteaza "suna normal "

| Leo32 a răspuns:

Sigur ai Samsung pentru ca si eu am aceeasi problema am un ss5230

| Ykuzo a răspuns:

Tot ce trebuie să faci este să schimbi melodia de apel sau să dai volumul de apel mai încet şi astfel, telefonul o să sune mai încet. Încearcă ambele idei. Mult noroc!