| Strepix a întrebat:

Cand pun un thumbnail personalizat pe Youtube (miniatura) daca acesta are text colorat (adica daca pe miniatura e o poza cu ceva si scriu colorat un text) nu mi se vede clar acel text. De ce? Am editat in photoshop. Doar la text colorat imi face probleme, daca pun text alb e ok.

Răspuns Câştigător
| EduardLeo a răspuns:

Cred ca problema sta in faptul ca nu folosesti culorie potrivite. incearca sRGB. Cand salvezi foloseste Save for web ( Ctrl+shift+S )