| Maria1927 a întrebat:

Care aparate sint mai bune :Nikon sau Canon? Pentru inceperea pozatului ce tip de aparat imi recomandati? Mentionez ca pina in prezent am utilizat Nikon coolpix l340

4 răspunsuri:
| Cocioaba_Sorin_1997 a răspuns:

In principiu as recomanda Nikon

| liliacALB a răspuns:

Ambele branduri sunt foarte bune. O diferenta ar fi de exemplu compozitia sticlei lentilelor (la Canon imprima pozei o nuanta discret galbuie - asa-zisul galben Canon, iar la Nikon nuanta este verde-albastruie. Cine nu e obisnuit nici nu va sesiza asta). Orice apara este bun pentru inceput. Trebuie doar sa te obisnuiesti sa reglezi rapid cei 3 parametri de baza, in functe de fotografia pe care o doresti in momentul respectiv: timpul de expunere, sensibilitatea si diafragma (mai sunt si alti cativa, dar astea 3 sunt capitale). Mult succes!

| Florentina9210 a răspuns:

Eu am Nikon Coolpix si pot spune ca este foarte bun. Pe langa claritatea pozelor este si foarte practic si micut.