| RV_Vali_1999 a întrebat:

Care dintre aceste doua sisteme este mai bun?

http://www.emag.ro/sistem-desktop-serioux-smart-v13-cu-p rocesor-intelr-coretm-i5-4460-3-2ghz-haswell-4gb-ram-1tb -hdd-intelr-hd-graphics-serioux-smartv13/pd/D0WDMYBBM/ vs http://www.altex.ro/sistem-it-myria-gameon-v10-amd-athlo n-x2-340-3-2ghz-6gb-1tb-amd-radeon-r7-240-2gb-ddr3-linux

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Eu as merge pe primul PC si i-as mai adauga o placa video, pentru ca arata binisor configuratia. i5 pe haswell, 4 gb de ram dar are placa video integrata.

Al doilea PC chiar daca are placa video dedicata e sub integrata i5-ului. Procesorul este un dual core care nu prea face fata gaming-ului.

Eu iti recomand sa iei versiunea cu i5 si mai adaugi o placa video (gen r7 370 de exemplu) sau iti faci o configuratie pe piese.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Sper ca n-ai de gand sa cumperi un bombeu dala.
Iti faci pe componente si iesi in castig.

Care este bugetul tau maxim?

| RV_Vali_1999 explică (pentru CPAElites):

Vreau doar sa le compar, nu cumpar nici unul dintre cele doua, doar sa imi zici care e mai bun.