| Semakarone a întrebat:

Care este cauza de mi se incalzeste frigiderul in partea de mijloc, jos la cutiile de legume este rece si sus la fel e rece. Congelatorul functioneaza normal. Marca Whirlpool cu un singur compresor si este destul de vechiut.

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Partea de mijloc unde? Interior, spate, lateral? Toate se incalzesc pe baza transferului de temperatura. Am avut unul mai vechi la care se incalzea gratarul din spate, cand functiona compresorul. Acum am un Samsung nou fara gratar in spate dar se incalzeste lateral pe ambele parti. In exterior.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si daca afli ce rezolvi? Acolo trebuie adus un meserias care sa-l repare sau sa-l ia sa-l duca in service. Frigiderele nu se repare de oricine.

| sierra1 a răspuns:

Ușa se inchide bine?