| anonim_4396 a întrebat:

Am combina frigorifica Whirpool cu un motor, dar frigiderul nu mai raceste. Congelatorul functioneaza bine mersi. Ma puteti ajuta?

5 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Are doua motoare? daca are 2 motoare e posibil sa fie o problema motorul de la frigider. daca nu, scoate-l din priza, lasa-l un timp asa (juma de ora - o ora) si sa-i drumul iar. daca tot nu raceste mai bine ai chema un mester, poate fi o problema cu freonul si risti sa se arda motorul.

| 1000bodies a răspuns (pentru mixxjim):

Am mentionat in intrebare ca are un singur motor. Multumesc!

| mixxjim a răspuns (pentru 1000bodies):

Am vazut pe urma, scuze!

| iKronstadt a răspuns:

Ai probleme "de joasă presiune". Sfatul meu, simplu și la subiect: cheamă un frigotehnist! Lucrez în domeniu, și știu ce vorbescwinking

| Scorpions13 a răspuns:

Ori s-a spart conducta de freon