| Ciocinta_Alexandru_1976 a întrebat:

Care este diferența între Facebook standard și Facebook Lite!?

3 răspunsuri:
| UserRo10 a răspuns:

Este acelasi lucru, dar versiunea Lite este mult mai simpla si lipsita de animatii. De asemenea are anumite fnctii pentru a folosi cat mai putine date mobile

| BunnyHoop a răspuns:

Lite consuma mai putina memorie

| sofiapetre a răspuns:

Eu am Facebook Lite pe un telefon si Facebook standard pe altul. Diferenta...pe cel standard ai mai multe optiuni de gif etc. plus iti apare tot mai detaliat. Partea proasta e ca merge greu(Si eu am un telefon performant). Lite.e mai simplu dar daca nu stergi memoria cache de la setari (sau ccleaner) cam o data la 2/3 zile, incepe sa se blocheze si nu mai functioneaza pana nu stergi acea memorie. Pe langa asta daca esti de exemplu intr-un grup si iti place o postare si in momentul ala te suna cineva, dupa ce termini de vorbit, mai degraba ai sanse pe cel standard sa te gasesti tot la acea postare decat pe Lite unde de multe ori si daca ai iesit o secunda imediat ai pierdut acea postare. Fiecare are avantajele ei.