| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a întrebat:

Am primit o notificare pe telefon că trebuie să-mi actualizez messenger și am de ales între messenger și messenger lite. Care e diferența între messenger și messenger lite?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Messenger normal are mai multe facilități printre care nunele sau culorile si emoji-urile conversatiei, dar ocupa mai mult spatiu, lite ocupa putin spatiu dar ii lipseste pisibilitatea de a mentiona pe cineva, culori, emoji si numele plys lipseste story-ul.

Depinde de tine ce vrei si ce nu din ce am zis.

| DanielVălean a răspuns:

Messenger e aplicatia mare, ce contine toate facilitatile.
In schimb, Messenger Lite e facut doar pentru chat. Nu include design-ul Messenger-ului, nici mai multe functii precum: stories, nicknames etc. E facut in asa fel incat sa ocupe foarte putin spatiu pe telefon.

| TsunamiiiYay a răspuns:

Messenger - cel normal cu toate functiile lui
Messenger lite - ai mai putine "functii" pe el. Un exemplu ar fi faptul ca nu poti face apel video in grup sau chestii de genul. Bine, nu stiu daca inca mai e valabila chestia asta.