| BostanDaniel1974 a întrebat:

Care este tasta DELETE la o tableta Asus? uni zic ca e # acum va itreb pe voi

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La tastaturile on screen touch (adica atingere pe ecran), atunci stergerea se poate face doar prin Backspace (stergere spre stanga cursorului) si la foarte rare modele exista si tasta Del (Delete).

La la unele tastaturi externe (ce se pot atasa prin USB) se gaseste si tasta Del (Delete). dar nu este obligatoriu.

Tasta "#" nu este pentru stergere, este un caracter vizibil ca "?", "@", "-" etc.