| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt avantajele si dezavantajele unui smartphone cu windows 8.1 si având tipul de procesor Quad core? E mai avantajos decât un Android? De ce da/nu?

3 răspunsuri:
| bogdan324 a răspuns:

Windows este mai mult pentru pc, android este cel mai bun pentru telefoane, windows phone consuma multa memorie, foarte multe jocuri nu sunt bine optimizate pentru el, uneori are lag teribil chiar si cu un quad core si telefoanele cu windows phone sunt foarte scumpe

| DangerPlayer a răspuns:

Pe windows 8 nu merg toate jocurile sau aplicatiile de android.

| Pool77 a răspuns:

Nu mai tot puneti Android pe primul loc!
Bogdan324, daca n-ai mai tinut mana pe un Nokia Lumia de ce vorbesti?
Personal detin un Noki Lumia 520 cu windows 8.1 si am pe el 12-13 aplicatii si 10-15 jocuri, muzica, si totul ocupa 4 GB. Fara lag si cu aplicatiile astea, fara lag in jocuri, fara lag in aplicatii cu un procesor de 1 Ghz dual-core si 512 mb Ram! Deci cine nu stiu sa nu vorbeasca. Android are quad-core 2, 7 si 3 GB RAM si tot are lag.
1. iPhone-IOS
2.Nokia Lumia-Windows Phone
3.Sony,Htc-Android.
Merita!