| Andrei111222 a întrebat:

Care sunt setarile pentru a putea sa se auda prin mufa hdmi laptop-televizor? Imi apare pe televizor ce vad pe laptop, dar nu se aude + ca am un cablu jack.

1 răspuns:
| ITMania a răspuns:

HDMI`ul trimite si sunet,nu e necesar si un cablu jack,ba chiar poate incurca, daca mufa jack din TV e de iesire si nu de intrare.

Ca sa redai sunet prin HDMI, dai click dreapta pe iconita de sunet din bara de start (cea de langa ceas), te duci pe PlayBack Devices si alegi conexiunea HDMI (de regula apare numele TV`ului, dar sa fie aprins si conexiunea realizata cand faci asta).