| Lucx a întrebat:

Care sunt toate chestiile care se pot conecta la pc?
Ex:casti, boxe, maus, tastatura

3 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

In afara de cele mentionate de tine ar mai fi: monitor, televizor, microfon, camera web, camera video, aparat foto, telefon, imprimanta, scaner, fax, HDD extern, stick USB, router... si altele.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se numesc periferice. Exista o mulțime de componente. Nu exista neaparat o lista precisa cu componente hardware.

Dar, poți sa adaugi următoarele: hdd portabil, unitate optica, monitor (hdmi/vga), Webcam, fax, imprimanta (+-scanner), speaker (microfon), placa de rețea, placa audio etc.

| CM7YRE a răspuns:

Prin "chestii" poti intelege 'orice'. Poti conecta si un "pc" la "pc" = retea, si tot asa. Sunt foarte multe, nu ai cum sa le listezi "pe toate". Ce vrei de fapt?