| PainTech a întrebat:

Cat dureaza sa faci un Stick USB boot cu Windows 10? Astept de vreo 4 ore si e de abia 57%. Folosesc unealta de boot de pe site-ul celor de la Microsoft. E normal? Daca il opresc pot strica stick-ul?

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Mai bine rufus

7 răspunsuri:
| Bisbiavatar12 a răspuns:

Cum zicea si RAY, rufus este cel mai bun program pentru asa ceva la momentul de fata si cel mai usor de folosit.

| NLS a răspuns:

Eu folosesc Rufus si unealta de la Microsoft deopotriva.
Cu Rufus dureaza cam 12-13 minute, cu aplicatia Microsoft, 14-15.
Fie e stricat stickul, fie ai vreo problema la PC.

Bula
| Bula a răspuns:

Asteapta linistit.
Stick-ul tau probabil functioneaza cu viteza mica, pe norma USB 1.1, cu care ai nevoie chiar si de 8 ore pentru transferul complet a kit-ului.
Daca foloseati unealta MS, este posibil sa faca si actualizari intre timp, ceea ce dureaza inca in plus.

| cezar003 a răspuns:

Rufus sau WinSetupFromUSB, eu folosesc al 2-lea
http://www.winsetupfromusb.com/files/download-info/winsetupfromusb-1-8-exe/

Răspuns utilizator avertizat
| PainTech explică:

Stick-ul e nou, ieri l-am cumpărat. Și da, s-a terminat... și la sfarșit am văzut cel mai frumos mesaj de eroare din lume.

O să încerc și cu Rufus și o imagine ISO de pe 1337x. De data asta sper să meargă. Am stricat deja 5 DVD-uri.

| gelu1970 a răspuns:

Folosind Rufus dureaza vreo 6-7 minute.
ori ai un stick defect, ori ceva nu ai facut bine.