| cealapamarin a întrebat:

Cat inseamna 24.7 Mh/s in bitcoin sau in lei /zi la mining? Dau funda

3 răspunsuri:
| CarcotasulVesel a răspuns:

MegaHash per second
adica, viteza cu care faci mining
este un parametru al masinilor de minarit (dedicate), care implica pretul cu, care se vand

cred ca raspunsul meu nu te-a satisfacut, din pacate, din cate stiu eu, ce ai minarit poti sa o pui in mai multe locuri (BC cod) si sa primesti mai mult sau mai putini BC... asa ca, un calcul relativ la bani nu e asa de usor de facut
poti sa vezi ceva aici:
https://www.cryptocompare.com/mining/calculator/
insa cred ca e foarte mica, acolo vad si GH/s si TH/s

| doctorandus a răspuns:

Nu stiu, mai. In primul rand ma indoiesc ca atatea calcule valide faci (probabil ai gresit sistemul criptografic). In al doilea rand, la minat de Bitcoin te costa curentul electric consumat mai mult decat ce castigi prin minat. Daca mai renteaza cuiva (ceea ce nu e sigur), renteaza celor cu ASIC-uri nu mai vechi de un an.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Bitcoin, iar nu botcoin.
Miningul nu se face doar într-un singur loc, pool, bazin de mining.
Prețul minatului de bitcoin, este diferit, în funcție de cine îl oferă, așa că nu se poate da un preț, așa cum ceri dta să ți se răspundă.
Așa că mai învață câte ceva despre bot coin și revino.