| GabrielGL a întrebat:

cine a folosit bitcoin, mining sau cloud mining, o schimbare de esperienta e binevenita sau cine vrea sa faca mining de acasa cu calculatorul setat si configurat pentru asa ceva

3 răspunsuri:
| sorinake a răspuns:

Calculatorul de acasa nu poate mina la capacitatea optima.
Ceea ce mineaza un calculator personal nu-si merita consumul.

Din ce stiu eu si cat m-am documentat ultimele luni e vorba de statii serioase.
Cam asa ceva : http://ebay.to/2y5HX0C

| GabrielGL explică (pentru sorinake):

Exact ce ai vazut u pe ebay e un calculator dar altfel daca te uiti bine sunt placi video alimentator o placa de baza asta trebuie cate mai multe placi video si jocul e facut

| sorinake a răspuns (pentru GabrielGL):

Placile video fac diferenta categoric.
Asta e si motivul pentru ca pretul placilor video a explodat in ultima perioada