| theragnarloth1 a întrebat:

Cat timp pastreaza routerul wifi istoricul de navigare, siteurile pe care le-ai accesat? Cum accesez log istoricul si cum il sterg?

11 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Routerul face asta? Eu stiam ca pagina de net sau cum ii mai spune,aia tine istoricu nu ce spui tu.Dar poate o fi si nu stiu eu.
Folosesti google pe net, sau Safari, sau mai stiu ce alt browse, sau cum ii zice, ala tine evidenta.Cat tine? atata timp cat nu stergi istoricu.

| gabicoo a răspuns:

Problema nu e cât timp păstrează datele ci unde le trimite!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai un router atat de inteligent incat tine o astfel de istorie?

| al0o0o0 a răspuns:

Ori am trait eu sub o piatra pana acum si am si iq pe minus, ori routerul nu face asa ceva.

| AlaSwek a răspuns:

Salutare.
Routerul nu pasteaza datele, el doar face conexiunea dintre tine si server. Presupun ca doar providerii pot vedea, dar nu garantez. Stai linistit!

| theragnarloth1 explică (pentru AlaSwek):

Am auzit ca site urile pe care le accesezi sunt inregistrate de router, indiferent ca folosesti telefon sau icognito.
Ce e ala provider?

| Mirel4412 a răspuns (pentru theragnarloth1):

Provider e frunizorul tau de internet, adica digi, Orange, telekom.
Provider in engleza=furnizor

| Zuzu1991 a răspuns:

Un router "kior" nu pastreaza nimic de nimic
uita ce ai vazut prin filme, in realitatea reala iti trebuie un server care sa faca log-uri in draci
deci history e doar in browser si atat

| darrio2007 a răspuns:

Routerul nu face asa ceva.

| theragnarloth1 explică (pentru Zuzu1991):

Poti aa imi dai un exemplu de server, te rog?

| Zuzu1991 a răspuns (pentru theragnarloth1):

Exemplu in ce fel
ce specificatii are
ce model e
CE?!?
eu am ca router un Q1 Samsung, cu o placa de retea pe USB, 2G de ram si proc Celeron SINGLE core la 800Mhz si imi fac treaba cu el binemercic!
si pentru 100mbps NU imi trebuie altceva
chiar merge mai bine decat routerul Netgear pe care il folosesc numai pe post de access point si care cica, ca ar fi "za SHlT" dar de fapt care nu face fata la 100mbs, chiar daca cica, ca ar avea dual core