| CostinAlex1990 a întrebat:

Cat valoareaza Sistem IT MYRIA, Intel Core i5-4440 pana la 3. 1GHz, 6GB, 1TB, AMD Radeon R7 200 1GB GDDR5 la mana a doua?

2 răspunsuri:
| Gabitzu246 a răspuns:

Mai mult de 1500 lei nu as da pe el, totusi este la mana a 2-a, daca il are mai mult de 1 an garantia este pe duca, si eu personal am observat ca toate sistemele astea gata asamblate sunt defectuase in special ramii, oricum cum am mai spus si mai sus mai mult de 1500 lei nu as da pe el, eu cu 1700 lei mi-am luat amd fx6300 + r7 260+4 GB Ram.

| iAMVi a răspuns:

Mi-am făcut eu PC nou-nouț decent zic eu cu 1500 lei pe bucati:
Procesor AMD FX6300 6 core
Placa video Asus GForce GT 740 2gb gddr5 OC
Ram Hyperx fury 4 gb
Placa de baza un Asrock vgs3 fx, in fine o ieftinea la
Si sursa este Seboree de 550w care tine perfect sistemul(nu e cine știe ce sistem)
Oricum e mai bun decât sistemul spus de tine, mai ales ca e la mana a 2-a si placa video nu e una excelenta.