| adrianpetrican a întrebat:

Cate conturi de gmail pot sa creez pe un calculator?

10 răspunsuri:
| varsanofie a răspuns:

Salut, în general 5-10, apoi îți cerea nr. de tel. nu mai știu acum, oricum la un net cafe sunt sute de conturi create pe un pc.

| wpetterssone a răspuns:

Când creezi un cont Gmail trebuie să introduci numărul de telefon. Pentru un singur număr de telefon, Gmail accepta 8 adrese de e-mail în 2017.
De pe un calculator poți crea un număr nelimitat de adrese de e-mail.

| varsanofie a răspuns (pentru varsanofie):

Mai poți găsi protaluri de unde poți cumpăra conturi gata făcute

| Ionut58282856 a răspuns:

Parca 12, pe telefon e maxim 12, atat stiu, probabil si acolo e la fel

| adrianpetrican explică (pentru wpetterssone):

Deci pot sa creez pe un pc si 100 conturi de gmail daca vreau?

| wpetterssone a răspuns (pentru adrianpetrican):

Da, dar cu numere de telefon diferite. Ai nevoie în acest caz de aproximativ 13 numere de telefon.

| adrianpetrican explică (pentru wpetterssone):

Daca creez fara numere de telefon nu ma lasa?

| wpetterssone a răspuns (pentru adrianpetrican):

Eu mi-am făcut cont de Gmail acum o lună și mi-a cerut numărul de telefon.

| adrianpetrican explică (pentru wpetterssone):

Pentru securitate?

| wpetterssone a răspuns (pentru adrianpetrican):

Da, pentru securizarea contului.