| anonim_4396 a întrebat:

Ce driver audio e bun pentru windows 7? Vreau sa fie o versiune noua.

Răspuns Câştigător
| filipm2001 a răspuns:

Nu e vorba de care e bun, e vorba de care e compatibil cu placa ta de sunet. Vezi ce placa de sunet ai, si la producator pe site vei gasi sigur cea mai noua versiune. Daca este integrata in placa de baza, atunci cauta pe site la producatorul placii de baza si la modelul tau vei gasi drivere pentru absolut orice componenta de pe ea. Instaleaza cel mai nou driver (daca este mai nou decat ce ai tu deja instala), dar fii atent sa fie versiune pentru sistemul tau de operare (windows 7 in cazul tau).
Degeaba iti downloadezi alte drivere, ca la instalare acestea nu vor recunoaste hardware-ul audio si pierzi vremea degeaba.
Succeswinking

5 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Driverul audio este legat de placă și de sistemul de operare cu care lucrezi tu!

| ROB3RT89 a răspuns:

Normal windows 7 are driveru audio in el, daca vrei un update ce l mai bine intri pe site-ul producatorului placi tale de baza si ai acolo actualizariwinking

| MMihai a răspuns:

Pe site- ul celor care au fabricat placa de sunet / sau placa de sunet este inclusă în placa de bază, ai să vezi un tabel model placă și sistem de operare folosit de tine, și descarci driverul de care ai nevoie.

| elycrissro a răspuns:

Driverul audio depinde de placa ta de sunet, Windows 7 Oricum instaleaza ultimul Driver creat, dar nu intotdeauna cel mai nou driver este si cel mai bun.
www.byetsoft.com

neluL
| neluL a răspuns:

Realtek Win7_R255_x86 - driverul de sunet HD
Download link:
http://www.megaupload.com/?d=CSLLR8V0
Bafta !