| dumdududum a întrebat:

Care driver audio pentru windows 7 este cel mai bun?

6 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Cel ce ți-l dă prin automatic updates/optional updates, e singurul care garantat va face hardware-ul să comunice cu sistemul de operare la capacitate maximă. Succes

| ROB3RT89 a răspuns:

Nu e un driver special pentru windows 7 si pentru placa ta de sunet! Daca tie greu sa intri pe site-ul producatorului sa vezi, foloseste slimsdriver pentru a face update!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai ce, sunt mai multe? Folosesc Realtek de cand ma stiu.

| spaghetty a răspuns:

Depinde de placa ta audio.Dar windows 7 ar trebui sa instaleze singur driverul audio.La mine asa face si pe pc si pe laptop si la prietenii mei.

| vrelian a răspuns:

Ce mai intrebare.omule trebuie sa ionstalezi driverul pentru placa ta audio ce o ai in calculator nu driver audio de windows7.tu stii cei ala windows si cei ala un driver pentru o placa audio? windowsul are in el aproape toate driverele ce sint la un moment dat asa mai raspindite pe piata.sint puse acolo pentru a face mai usoara instalarea sau sa-l ajute pe cel care instaleaza un windows.dar nu poti folosi sa zic un driver audio de la un Acer pe un calc Sony sa zic sau oricare altu.si chiar nici asa daca tot Acer este acel calc poate tu ai alta placa audio si nu merge.nu are cum sa mearga pur si simplu. daca tu spui ca ai instalat driverul de la manufator atunci afla ca ala este cel mai bun driver.si altu mai bun nu ai de unde sa pui. driverul cel mai bun este driverul luat de la cei care au fabricat acea placa audio. apoi urmatoarul driver bun este cel de la comania ce a asamblat acel laptop daca e ste laptop si dupa debia este driverul de pe windows, intot windoswul va cauta sa iti puna un driver cit mai aproape de ce ai tu ca sa poata functiuona. daca nu are atunci nu-ti va pune nici un driver nimic si atunci nu vei avea sunet.deci mai mult nu poate sa duca acel calc ce il ai.atit este capabil sa faca acea [placa audio. daca vrei performante atunci ia-ti boxe externe ia-ti amplificator etc ce se mai gaseste si ai audio de care vrei.numai bine.

| dumdududum explică:

Pai pentru pentru un laptop Acer. Am instala deja driverul de pe site-ul lor da` nu sunt multumit de el. Daca se poate "upgrada" sunetul din driver ar fi foarte bine.